از روغن کنجد سمن 1.5 لیتری برای جلوه دار تر شدن تابلو های رنگ روغن استفاده می شود

یکی از اولین روغن های گیاهی شناخته شده، روغن کنجد سمن 1.5 لیتری برای هزاران سال مورد استفاده قرار گرفته است. از آنجایی که دانه‌ها با دست برداشت می‌شوند، روغن کنجد می‌تواند گران باشد.

شما احتمالاً نسخه برشته شده را امتحان کرده‌اید، که برای تکمیل سرخ کردن استفاده می‌شود. اما روغن آشپزی سبک‌تری که از دانه‌های خام تهیه می‌شود، در جنوب هند، جایی که به عنوان gingelly شناخته می‌شود، و در رستوران‌های درجه یک تمپورا در ژاپن رایج است.

تفاوت بین روغن کنجد و روغن کنجد تست شده چیست؟
روغن کنجد سبک از دانه های کنجد خام تهیه می شود. دارای طعم خاکی، آجیلی و نقطه دود بالا (410 تا 446 درجه فارنهایت) است که آن را برای سرخ کردن عمیق مناسب می کند.

روغن کنجد برشته شده از دانه های کنجد بوداده تهیه می شود. قوام ضخیم تر، رنگ تیره تر و طعم واضح تری دارد. روغن کنجد برشته شده نقطه دود کمتری نسبت به روغن کنجد سبک دارد و برای سرخ کردن مناسب نیست، اما می توان از آن برای سرخ کردنی و موارد خام مانند سس سالاد استفاده کرد.

روغن

روغن کنجد چگونه ساخته می شود؟
دانه‌های کنجد حاوی حدود 44 تا 60 درصد روغن هستند که می‌توان آن را با پرس کردن یا حلال‌های شیمیایی استخراج کرد. هنگامی که در دماهای سردتر به روش اکسپلر پرس می شود، روغن به صورت سرد پرس در نظر گرفته می شود.

این بالاترین کیفیت روغن کنجد است. روغن کنجد را می توان تصفیه کرد، اما به طور کلی اینطور نیست تا عطر و طعم کنجدی آن حفظ شود.

سنجاق سنتی (معروف به تیل) در غنی به صورت سرد فشرده می شود. روغن کنجد برشته مانند روغن کنجد سبک درست می شود، با این تفاوت که دانه ها از قبل برشته شده اند.

روغن کنجد چگونه در آشپزی استفاده می شود؟
هرگز چیزی را در روغن کنجد تفت ندهید. آنقدر طعم غلیظی دارد که باید در مقادیر کم استفاده شود. اگرچه روغن کنجد 41 درصد چربی اشباع نشده چندگانه است، اما روغن کنجد برای سرخ کردن عمیق عالی است:

ترکیبات لیگنان موجود در روغن کنجد (سسامول، سزامین و سزامولین) آنتی اکسیدانی هستند که در دمای 338 درجه فارنهایت ثابت می مانند و از تجزیه روغن در گرما جلوگیری می کنند. امتیاز: افزودن روغن کنجد به روغن های پخت و پز با ثبات کمتر، طعم غذاهای سرخ شده را بهبود می بخشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.