استفاده از پسته اکبری زعفرانی در تولید داروی ضد انعقاد خون

پسته اکبری زعفرانی جزو آجیل ها به حساب می آید با مصرف کافی از بروز بسیاری از مشکلات سلامتی جلوگیری می کند و به دلیل ایجاد احساس سیری باعث کنترل وزن می شود.

پسته اکبری زعفرانی با ارزش صنعتی بالا، تمام ویتامین ها، مواد معدنی و پروتئین های مورد نیاز بدن را در صورت مصرف به مقدار مناسب تامین می کند. پسته که در مقایسه با سایر مغزها دارای چربی و انرژی کم است، با خواص آنتی اکسیدانی خود برجسته است. Dyt. از بخش تغذیه و رژیم غذایی بیمارستان Memorial Kayseri. Betül Merd اطلاعاتی در مورد فواید پسته ارائه کرد.

پسته که از خانواده صمغ درختان است در واقع یک میوه است. میوه سخت پوست که به عنوان آجیل مصرف می شود در آناتولی به آجیل دمشق معروف است و به آن طلای سبز یا درخت طلایی می گویند زیرا برای تولیدکننده آن سود می آورد.

پسته

شکل گیری و نمو میوه در مقایسه با سایر میوه ها کمی متفاوت است. درختی که در منطقه آب و هوایی می روید که تابستان ها گرم و خشک و زمستان ها خیلی سرد نیست، 4-5 سال پس از کاشت شروع به میوه دادن می کند. از هر درخت 2.5 تا 5 کیلوگرم پسته تازه، 1 تا 2 کیلوگرم پسته خشک به دست می آید. 7-10 سال طول می کشد تا درختان به کارایی کامل برسند.

پسته اکبری زعفرانی در مناطق مناسب آب و هوایی (آب و هوای مدیترانه ای) کشورهایی مانند ترکیه، سوریه، آمریکا، ایران، چین و یونان می روید. پسته که هر سال بر میزان کشاورزی آن در جهان افزوده می شود، محصول کشاورزی گران قیمتی است. 90 درصد کشاورزی در ترکیه در استان های منطقه جنوب شرقی آناتولی انجام می شود.

پسته در غازیانتپ، شانلی اورفا، آدیامان، سیرت و مراش کشت می شود. سرشار از ویتامین های E، B، C و چربی است. پس از فراهم شدن شرایط مناسب، 1-2 آبیاری در تابستان کافی است. میزان بارندگی سالانه 500-400 میلی متر است.

آبیاری در مناطق با دمای بالا برای تشکیل میوه ها مورد نیاز است. این درخت که می تواند در خاک های سنگلاخی و کم معدنی رشد کند 20-30 سال محصول می دهد. مشخص است که برخی از درختان پسته 700-800 سال عمر می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.