با مصرف تخمه آفتابگردان در مشهد از دیابت در امان باشید

یکی دیگر از دلایل مصرف متعادل تخمه آفتابگردان در مشهد میزان کادمیوم آن است. این فلز سنگین می تواند به کلیه های شما آسیب برساند اگر در مدت طولانی در معرض مقادیر زیاد آن قرار بگیرید.

آفتابگردان تمایل به جذب کادمیوم از خاک و رسوب آن در دانه های خود دارد، بنابراین مقادیر بیشتری نسبت به سایر غذاها دارد. WHO محدودیت هفتگی 490 میکروگرم (mcg) کادمیوم را برای یک بزرگسال 154 پوندی (70 کیلوگرمی) توصیه می کند.

هنگامی که افراد به مدت یک سال 9 اونس (255 گرم) تخمه آفتابگردان در هفته می خوردند، میانگین مصرف تخمینی کادمیوم آنها از 65 میکروگرم به 175 میکروگرم در هفته افزایش یافت. با این حال، این مقدار باعث افزایش سطح کادمیوم خون آنها یا آسیب به کلیه آنها نمی شود.

بنابراین، نباید نگران خوردن مقادیر معقول تخمه آفتابگردان، مانند 1 اونس (30 گرم) در روز باشید اما نباید یک کیسه در روز بخورید.

گاهی اوقات، دانه ها به باکتری های مضر مانند سالمونلا آلوده می شوند که می توانند در شرایط گرم و مرطوب جوانه زدن رشد کنند.

تخمه

این موضوع در دانه های آفتابگردان خام جوانه زده که ممکن است بالاتر از 118 درجه سانتیگراد (48 درجه سانتیگراد) گرم نشده باشد، مورد توجه ویژه است.

خشک کردن تخمه آفتابگردان در دمای بالاتر به از بین بردن باکتری های مضر کمک می کند. یک مطالعه نشان داد که خشک کردن دانه های آفتابگردان نیمه جوانه زده در دمای 122 درجه سانتیگراد (50 درجه سانتیگراد) و بالاتر به طور قابل توجهی باعث کاهش حضور سالمونلا می شو.

اگر آلودگی باکتریایی در محصولات خاصی کشف شود، ممکن است آنها را به خاطر بسپارید همانطور که در مورد دانه‌های آفتابگردان خام جوانه زده اتفاق افتاد. هرگز محصولات فراخوانی را نخورید.

خوردن یکباره تعداد زیادی تخمه آفتابگردان گهگاه منجر به نهفتگی مدفوع هم در کودکان و هم در بزرگسالان شده است.

خوردن تخمه آفتابگردان در پوسته ممکن است احتمال نهفتگی مدفوع را افزایش دهد، زیرا ممکن است به طور ناخواسته قطعات پوسته را بخورید که بدن شما نمی تواند آنها را هضم کند.

نهفتگی ممکن است باعث شود نتوانید مدفوع کنید. در حالی که شما تحت بیهوشی عمومی هستید، ممکن است پزشک شما نیاز به رفع انسداد داشته باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.