جویدن کشمش ممتاز موجب خوشبو شدن دهان می شود

گزارش شده است که در رابطه با کشمش ممتاز گفته می شود در تقویت سیستم دفاعی بدن اهمیت زیادی دارد، به رفع خستگی و کاهش استرس کمک می کند. دانشگاه Selcuk (SU) دانشکده کشاورزی گروه باغبانی مدرس Assoc. دکتر. علی صابیر گفت که کشمش ممتاز یک منبع غذایی بسیار ارزشمند است.

صابیر با بیان اینکه کشمش سرشار از ویتامین های A و B و همچنین کلسیم، پتاسیم، آهن و سدیم است، افزود: کشمش در تقویت مکانیسم دفاعی بدن نقش بسزایی دارد. صبر بیان کرد که کشمش درمان بیماری های امروزی هم هست. صابیر با تاکید بر اینکه با مصرف انگور بدن مقاوم تری در مبارزه با این بیماری خواهید داشت، گفت:

کشمش ممتاز دارای خواص محافظتی در برابر مواد مضری است که می تواند باعث سرطان در بدن انسان شود. “رزوراترول” که در انگور فراوان است و یک ماده آنتی اکسیدانی قوی است، اثر محدود کننده ای بر رشد سلول های سرطانی در انسان دارد.

کشمش

این ماده همچنین در انسان در برابر سرمای شدید مقاومت می کند و با مبارزه با ویروس ها و قارچ هایی که وارد بدن می شوند از بدن در برابر این گونه آفات محافظت می کند.

از طرفی در مورد قلب نیز کشمش به پاکسازی خون، تقویت قلب و در نتیجه افزایش مقاومت در برابر بیماری های قلبی عروقی کمک می کند. معروف است که انگور در سنین بالا از فراموشی جلوگیری می کند و در برابر بیماری هایی مانند آلزایمر مفید است.

دانشیار دکتر. صابیر اظهار داشت که در انگور مواد فیبری وجود دارد و این مواد در عملکرد سالم روده ها موثر است. صابیر با اشاره به اینکه انگور معده را در برابر ورم معده و بیماری های مشابه معده تقویت می کند، ادامه داد:

وی ادامه داد: معروف است که انگور در برابر تنگی نفس و التهابات مربوط به دفع مفید است، باز هم انگور فواید مهمی در دفع مواد خارجی مضر برای بدن دارد که به آن سموم انباشته شده در بدن می گوییم.

فواید انگور که همچنین خاصیت رفع خستگی و بوی بد دهان را دارد، در واقع بسیار بیشتر است. یک مشت انگور “کشمش تاثیر مهمی در غلبه بر مشکلات مختلف مربوط به استرس دارد.

با کشمش بر استرس غلبه کنید. زیرا انگور منبع انرژی سلول های موجود در بدن است. مغز انسان، مانند تمام سلول های بدن، و مشخص است که به ترشح ترکیباتی کمک می کند که مستقیماً بر قدرت معنوی فرد تأثیر می گذارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.