زعفران دارای ترکیب بی نظیری است

زعفران به دلیل بوی قوی و رنگ زرد طبیعی آن گیاهی دارویی و تند قابل توجه است زعفران نگین قائنات تحقیقات فیتوشیمیایی نشان داده است که رنگ عمدتاً به دلیل ترکیبات کاروتنوئیدی تجزیه شده است.

طعم از محصولات اکسیداسیون کاروتنوئید، عمدتاً سافرانال و تلخ آن از گلوکوزید پیکروسین است و شورتنبرگر پیشنهادی را برای بیوژنز ترکیبات فعال رنگ و بو پیشنهاد کردند که ممکن است از شکاف زیست اکسیداتیو زآگزانتین حاصل شود اصل اصلی سافرانال است که به راحتی با گلوکوزیلاسیون پیروکروسین تشکیل می شود.

بررسی متون نشان داد زعفران پوشال مشهد به کاهش در سطح کلسترول و تری گلیسیرید و کاهش آسیب عروقی هنگامی که خرگوش های دارای چربی خون با کروستین درمان شدند مشاهده شد هیپوکسی در دیواره عروقی نیز کاهش یافت.

با این حال، در مطالعه دیگری، 400 میلی گرم در روز زعفران سحرخیز هیچ تأثیری بر پروفایل لیپیدی داوطلبان سالم نشان نداد. علاوه بر این، یک اثر آنتی اکسیدانی در پلاکت های انسان همراه با مهار پراکسیداسیون لیپیدی مشاهده شد.

گزارشی وجود دارد که نقش بالقوه عصاره زعفران را در درمان سرطان مرور کرده است با این حال، به نظر می رسد زعفران یک گیاه سیتوتوکسیک انتخابی است، اما مکانیسم آن به وضوح مشخص نشده است.

علاوه بر فعالیت فوق الذکر، بهبود حافظه مختل شده با اتانول موش، اثرات بر رفتار یادگیری و مرگ سلول های عصبی و مدیریت پسوریازیس از گزارش شده است زعفران به طور کلی هنگام مصرف سمی نیست.

در مقادیر آشپزی، اما دوز کشنده در 20 گرم و دوز سقط کننده در 10 گرم در ادبیات نشان داده شده است زعفران ریحان عوارض جانبی مانند رینوکونژونکتیویت، آسم برونش، خارش پوستی و گزارش موردی از آنافیلاکسی وجود داشته است.

  • منابع:
    1. An overview on saffron, phytochemicals, and medicinal properties
  • تبلیغات: 
  1. فروش عمده مایع ظرفشویی زیر قیمت بازار
  2. با استفاده از آلوئه ورا قدرت ماورایی پیدا کنید
  3. میز اداری که در بازار 70 درصد off خورد
  4. سرنوشت وحشتناک مردی که 10 همبرگر می خورد

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.