سگ هورمون عشقی به بدن تزریق می کند

محققان توضیح می دهند که این به دلیل اثر هورمون عشق اکسی توسین است.

نویسندگان مروری که در Frontiers in Psychology منتشر شده است، می نویسند: در طول دهه های گذشته، کمک به حیوانات در درمان، آموزش و مراقبت بسیار افزایش یافته است.

هنگامی که ما با سگ نگهبان تعامل می کنیم، سطح اکسی توسین ما بالا می رود. از آنجایی که این هورمون تا حد زیادی مسئول پیوند اجتماعی است، این تزریق عشق هورمونی بهزیستی روانی ما را افزایش می دهد.

مطالعات قبلی که در این بررسی تحلیل شده نشان داده است که صاحبان سگ دارای تعاملات اجتماعی مثبت تری هستند و چاقو شکاری وجود دوستان سگ باعث می شود افراد اعتماد بیشتری داشته باشند و همچنین سزاوارتر اعتماد هستند.

علاوه بر این، به نظر می رسد سگ ها علائم افسردگی را کاهش می دهند و افراد را در برابر استرس انعطاف پذیرتر می کنند. به همین دلیل است که سگ ها اغلب به عنوان حیوانات درمانی استفاده می شوند.

همانطور که برایان هار محقق از دانشگاه دوک در دورهام، NC، در مصاحبه ای با واشنگتن پست اشاره کرد:

سگ‌ها باعث می‌شوند مردم احساس خوبی داشته باشند و تنها کارشان کمک به افرادی است که در موقعیت‌های استرس‌زا احساس بهتری داشته باشند.

محققان فرض می‌کنند که سگ‌های درمانگر می‌توانند جیوه قرمز در چراغ نفتی بهزیستی روان‌شناختی کودکانی را که تحت درمان سرطان قرار می‌گیرند، بهبود بخشند، و همچنین به افراد مبتلا به اختلال استرس پس از سانحه  کمک کنند تا با علائم مخرب مقابله کنند یا حتی از شروع دوره‌های PTSD جلوگیری کنند.

محققان توضیح می دهند که با درک اینکه چگونه وظایف شناختی در این چهارپاها تحت تأثیر قرار می گیرند جیوه قرمز در رادیو ممکن است برای حل معمای زوال عقل در مورد انسان نیز مجهزتر شویم.

سگ‌ها فقط دوستان فوق‌العاده دوست‌داشتنی و اغلب بسیار بامزه‌ای نیستند که مزاحمت‌هایشان به طور مداوم به فروشگاه اینترنتی میم‌ها دامن می‌زند شرکت آنها همچنین ما را در وضعیت بدنی خوبی نگه می دارد.

  • منابع:
    1. Dogs: Our best friends in sickness and in health

  • تبلیغات: 
  1. راز موفقیت میلیونر های خود ساخته در زندگی!!   
  2. کشف گیاه آلوئه ورا در کف دریای سیاه همه را شوکه کرد
  3. با خوردن یک عدد سیب به وزن ایده آل برسید
  4. اولین مبلی که به کره مریخ برده شد، متعلق به چه کسی است؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.