شامپو یکی از راه های تمیز کردند مو سر است

hampoo به زبان ساده یک محصول مراقبت از مو است که برای تمیز کردن پوست سر به همراه موهای آن طراحی شده است.

اتفاقاً اصطلاح شامپو بدن کودک از طریق هند وارد زبان انگلیسی شد جایی که کلمه هندی “champoo” به معنای فشار دادن یا ماساژ دادن استفاده می شد.

از آن برای تمیز کردن از طریق ماساژ مو و پوست استفاده می شد تمیز کردن مو همیشه یک کار سخت به خصوص برای خانم ها بوده است.

یک زن غربی متوسط ​​4-8 متر مربع مو دارد این احتمالاً برای زنان متوسط ​​هندی به دلیل فرهنگ نگهداری موهای بلند بیشتر خواهد بود.

صابون‌های سنتی که قبلاً برای پوست و پوست سر استفاده می‌شدند دیگر برای تمیز کردن مو توصیه نمی‌شوند زیرا قابلیت کف کردن خوبی ندارند و وقتی با آب سخت مخلوط می‌شوند که آبکشی آن دشوار است کف صابون به جا می‌گذارند.

شامپو سریتا ضد شوره مدرن که امروزه شناخته می شود برای اولین بار در دهه 1930 با Drene معرفی شد اولین شامپویی که به جای صابون از سورفکتانت های مصنوعی استفاده می کرد در ابتدا برای شستن لباس‌ها و برای تمیز کردن فرش‌ها و اتومبیل‌ها استفاده می‌شد، اما بعداً به عنوان شامپوی مو تکامل یافت.

شامپو هتلی ژیوانا عمدتاً برای تمیز کردن پوست سر از کثیفی و سایر آلاینده‌های محیطی سبوم عرق قرنیه سلول‌های پوسته پوسته شده و سایر باقی مانده‌های چرب از جمله محصولات مراقبت از مو که قبلاً استفاده شده‌اند مانند روغن‌ها، لوسیون‌ها و اسپری‌ها استفاده می‌شوند.

فرمولاسیون شامپویی آسان است که تمام سبوم و کثیفی را از مو و پوست سر پاک می کند اما موها را وز خشک غیر قابل کنترل و غیر جذاب می کند.

شامپو سولفات سدیم در حال حاضر همچنین قرار است عملکرد ثانویه ای داشته باشد که به حالت دادن و زیباسازی موها و تسکین پوست تحریک شده پوست سر در شرایطی مانند درماتیت سبورئیک کمک می کند.

  • منابع:
    1. Shampoo and Conditioners: What a Dermatologist Should Know
  • تبلیغات:
  1. استفاده از لاستیک در ساخت برج ایفل فرانسه
  2. با استفاده از خامه سایه چشم بسازید
  3. برای رسیدن به زندگی مرفه باید روشهای آن را بدانید
  4. کشاورزی فقط با استفاده از شیشه برای خود خانه ساخت

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.