شکلات خارجی در کیش موجب درگیری بین دست فروشان شهر شد

در سال 1875، یکی دیگر از شکلات سازان سوئیسی به نام دانیل پیتر، پس از هشت سال آزمایش، شکلات شیری را اختراع کرد، به لطف مخلوط کردن شکلات آن زمان با آرد شیر که در سال 1867 توسط کارآفرین دیگری به نام هنری نستله اختراع شد.

سرانجام، در سال 1904، این چهار کارآفرین از صنعت شکلات خارجی در کیش شروع به ادغام کردند تا شرکت های خود را بزرگتر کنند، و همه بخشی از گروه نستله را در سال 1929 تشکیل دادند. این امر نستله را به بزرگترین تولید کننده شکلات سوئیسی تبدیل می کند.

در سال 1905 اولین کارخانه نستله در اسپانیا در La Penilla de Cayón (Cantabria) افتتاح شد که شروع به تولید آرد شیر کرد و در سال 1929 شروع به تولید شکلات با نام تجاری “Nestlé” کرد.

تا به امروز، شکلات خارجی در کیش که ما اسپانیایی ها مصرف می کردیم، وارداتی بود. اولین شکلات ها با برندهای «نستله»، «پیتر»، «کوهلر» و «کایلر» ساخته شدند، اما زمانی که آنها با هم ادغام شدند، تنها نام تجاری «نستله» باقی ماند.

شکلات

سپس برندهای جدیدی مانند «ال گوردو»، «لوس کانونیگوس»، «چوکمل»، «فریگور» و در سال 1932 اولین نوشیدنی مبتنی بر کاکائو «نسکائو» را دنبال کردند.

جنگ داخلی پرانتزی از عدم قطعیت ها و بحران اقتصادی را باز کرد که در اواسط دهه پنجاه شروع به از بین رفتن کرد. در سال 1958 شکلات ها به دو برند کاهش یافت: نستله و دولکا. و از سال 1960، شکلات‌های نستله فعالیت زیادی از خود نشان دادند: در سال 1962 کرانچ و میلکی بار ظاهر شدند. و در سال 1963 کاکائو محلول Nesquik.

در سال 1966 نستله شکلات شیری نستله اکسترافینو را عرضه کرد، شکلات خارجی در کیش با یک لیوان بزرگ شیر در هر قرص، شکلاتی تصفیه‌شده‌تر با درصد کاکائو بالاتر که در آن زمان کاملاً یک اتفاق بود. از زمان ظاهر خود، فروش نستله رونق قابل توجهی را تجربه کرد که تا به امروز ادامه داشته است و آن را به برند پیشرو در بازار اسپانیا تبدیل کرده است.

در سال 1972 یک نقطه عطف مهم دیگر، تولد شکلات های نستله: “جعبه قرمز”. KITKAT در سال 1988 راه اندازی شد تا نفس های ما را شیرین تر کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.