مصرف عسل سلامت خوانسارموجب ایجاد غدد چربی در پشت گردن شما می شود

وقتی از عسل سلامت خوانسار صحبت می کنیم، کمتر نقطه ای وجود دارد که جرقه بزند و یکی از آنها خوانسار است. این مکان با سابقه طولانی زنبورداری، گل‌های کمیاب فریتلاریا و سایر گل‌های وحشی که در فصل بهار کوه‌ها و دشت‌ها را رنگ آمیزی می‌کنند، عسل بسیار باکیفیتی دارد که آن را کاندید برگزاری جشنواره عسل می‌کند.

خوانسار در استان اصفهان قرار دارد. به باغ شهر معروف است. خیابان‌های اصلی این شهر دل‌انگیز در سایه درختان چنار بلند قرار گرفته‌اند و با پیش‌روی، خود را در جایی می‌بینید که به آن کوچه باغ می‌گوییم.

اینها کوچه های باریکی هستند که از میان باغ های میوه می گذرند. پیاده‌روی در این کوچه‌ها در فصل بهار بسیار لذت‌بخش است و خوانسار به‌ویژه در اردیبهشت‌ماه که لاله‌های فریتلاریا در گلستان کوه، کوه نزدیک شهر می‌چرخند، جادویی است. گردشگران داخلی نیز برای شاخ و برگ های زیبای پاییزی به این شهر می آیند که آن را ۷ رنگ پاییز می نامیم.

عسل

تنوع گل‌ها و گیاهان وحشی در این منطقه باعث تولید یکی از باکیفیت‌ترین عسل سلامت خوانسار می‌شود. در خیابان اصلی مغازه های زیادی وجود دارد که مردم می توانند عسل و سایر خشکبارها و آجیل های مرغوب را خریداری کنند.

این منطقه همچنین تولید کننده معروف گزانگبین (ماننا) است که در گز معروف، سوغات نبات استان های اصفهان و چهارمحال بختیاری استفاده می شود. خوانسار همچنین دارای برخی از با کیفیت ترین گز های کشور است.

عسل سلامت خوانسار نقش اساسی در طب سنتی ایرانی دارد و با بسیاری از داروهای گیاهی برای بهبود اثر آنها همراه است. ابن سینا، دانشمند و پزشک معروف ایرانی قرن یازدهم، عسل را در کتاب «قانون طب» به دلیل درمان بسیاری از بیماری ها، از جمله التیام جراحات، ستوده است. سخنان او در عمل به طب سنتی ایرانی حتی تا این روزها برجسته است.

جشنواره عسل سلامت خوانسار در اواسط ماه مه برگزار می شود و به مدت یک هفته ادامه دارد. رویدادهای شاد همراه با غرفه های تجاری برای فروش عسل، محصولات باغی و صنایع دستی وجود دارد. این رویداد سالانه اتفاق نمی افتد و برنامه می تواند در هر رخداد تغییر کند. یکی از رویدادهای اصلی جشنواره یک مسابقه عکاسی درباره عسل و زنبورهای عسل بود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.