مغز پسته تازه موجب افزایش پذیرش اعضای پیوندی توسط بدن می شود

پسته گونه ای گیاهی است که از تیره مادگی ها و از خانواده مادگی (به لاتین Anacardiaceae) بومی آسیای مرکزی و شام است درختی است برگریز و چند ساله با ارتفاع حدود چهار متر نوع دوپایه ای است یعنی درختان آن از یک جنس نر یا ماده هستند. بنابراین برای باردهی نیاز به حضور هر دو جنس در یک مزرعه در فواصل نزدیک برای انجام گرده افشانی است قدمت کشت پسته به 3500 سال قبل از میلاد می رسد.

کشت مغز پسته تازه از قرن‌ها پیش در عین‌التینه آغاز شد و وجود درختان کهنسال در روستای عین‌التینه در منطقه قلمون از توابع روستایی دمشق نشان می‌دهد که قدمت آن‌ها در حدود 1800 سال تخمین زده می‌شود و هنوز میوه می دهد یکی از آنها تنه ای به دور حدود 11 متر دارد. در مناطق غرب آسیا و شام، یا در منطقه مدیترانه و خاورمیانه، و از آنجا به اروپا گسترش یافت.

پسته

درخت پسته نیز از دوران آشوریان درختی شناخته شده است و منشأ آن به درخت توس می رسد که در حوزه مدیترانه و خاورمیانه یافت می شود، اما خانه اصلی پسته سوریه (عین) است. التینه) و اشارات فراوان حاکی از آن است که این تیره (Pistachio – Pistacia vera L.) از 3500 سال قبل از میلاد مسیح در منطقه غرب آسیا و شام شناخته شده است و نام پسته نسبت به حلب به عنوان یک منطقه سنتی است.

با کشت این درخت از قدیم الایام.بنابراین اگر از شهر حلب نام برده می شود با پسته همراه است و اگر حلب بدون پسته ذکر نشده باشد، مسلما پسته بدون مورک ذکر نشده است، این شهر کوچک که به دلیل کشت آن شهرت داشت تا اینکه به بزرگترین تولید کننده پسته در سوریه (در حدود 30 کیلومتری شمال شهر حماه) تبدیل شد.

پسته خام حاوی درصد بالایی مس است که به مس کمک می کند تا آهن مواد غذایی موجود در آن را به میزان قابل توجهی جذب کند. سلامت پوست را افزایش می دهد. پسته خام به مرطوب کردن پوست و درمان خشکی پوست کمک زیادی می کند، زیرا پسته خام حاوی درصد بالایی از چربی های اشباع نشده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.