چرم مصنوعی ایرانی که می توانست بیماران را شفا دهد

چرم مصنوعی ایرانی دارای ویژگی هایی شبیه به چرم واقعی است، اگرچه تعداد کمی از آنهاست. به طور کلی، تنها چند سال دوام می آورد و هنگامی که در کالاهایی که در معرض خم شدن و خم شدن مکرر قرار دارند (مانند اثاثه یا لوازم داخلی مبلمان یا کفش) استفاده می شود.

شروع به ضعیف شدن، شکستن، خراب شدن می کند. همچنین می تواند به مرور زمان در معرض نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش تغییر رنگ دهد. با این حال، مزایای آن آن را به یک انتخاب مواد کاملاً محبوب و بسیار رایج در بازار امروز تبدیل می کند.

برخی از مناطقی که چرم مصنوعی ایرانی در آنها عالی است، مواردی است که در معرض آب قرار دارد. این یک ماده ضد آب است، بنابراین اغلب در این شرایط انتخاب بهتری نسبت به چرم طبیعی است.

چرم

در حالی که چرم طبیعی هزاران سال است که وجود داشته است، چرم مصنوعی پیشرفتی از چند قرن اخیر است. عمدتاً از پلاستیک و پلیمرهای مربوطه تولید می‌شوند که از شرکت‌ها و محققین مختلف ساخته شده‌اند.

بیایید برخی از محبوب‌ترین چرم‌های مصنوعی را که به چرم‌هایی که امروزه معمولاً می‌بینیم و استفاده می‌کنیم، بررسی کنیم. قیمت چرم مصنوعی برای یک قطعه 20 فوت مربعی حدود 12 دلار است.

مطمئناً هزینه‌های خاص می‌تواند بر اساس مواد، ضخامت، نوع پرداخت، بافت‌ها و هر برند منحصربه‌فردی که خریداری می‌شود، متفاوت باشد. در زمینه چرم طبیعی، نسبتاً ارزان است. یک پوست گاو طبیعی با کیفیت خوب، دباغی شده با سبزیجات، می تواند حدود 150 دلار برای یک قطعه 20 فوت مربعی قیمت داشته باشد.

چرم مصنوعی معمولا از پلیمرهای پلاستیکی ساخته می شود. این اجازه می دهد تا با قیمت ارزان تهیه شود، سریع ساخته شود و در رنگ ها، شکل ها، بافت ها و اندازه های مختلف در دسترس باشد.

برخی از چرم های مصنوعی جدیدتر دارای الیاف طبیعی هستند، مانند مواد Pinatex که از الیاف آناناس استفاده می کند. هنوز از مقداری پلاستیک استفاده می‌کند، اگرچه ادغام مواد طبیعی به آنها کمک می‌کند بازیافت‌پذیرتر شوند و به عنوان گزینه‌های چرم گیاهی پایدارتر ترجیح داده شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.