گلابی پاییزی موجب زایمان زودرس خانوم بارداری شد

گلابی پاییزی یک درخت برگریز با اندازه کوچک تا متوسط است که تاجی کوچک و بیضی شکل با برگ های تخمی، دندانه های ریز، گل های سفید جذاب با بساک های قرمز و میوه های کوچک گلابی مانند دارد.

این درخت میوه ای است که بومی جنوب آسیا است. در محلی با نام‌های زیادی مانند باتانگی (اردو)، تانگی (کشمیری)، محل مول (هندی) و پاسی (نپال) شناخته می‌شود.

گلابی پاییزی در سراسر هیمالیا، از پاکستان تا ویتنام و از استان جنوبی چین تا منطقه شمالی هند پراکنده است. در کشمیر، ایران و افغانستان نیز یافت می شود. گلابی پاییزی میوه ای مقاوم است که در خاک لومی شنی که زهکشی خوبی دارد می روید.

این منطقه برای یک منطقه بارندگی که از 750 تا 1500 میلی‌متر در سال یا بیشتر متغیر است، و دمایی که بین -10 تا 35 درجه سانتیگراد متغیر است، سازگار است.

گلابی

Pyrus pashia درختی میوه‌دار است. میوه آن خوراکی است و مشخصه آن منفذی است. به نظر می رسد که سیب سرخ شده است و در زمان رسیدن طعمی گس اما شیرین دارد.

میوه اولیه بیشتر به رنگ سبز روشن است اما در زمان بلوغ، رنگ آن به رنگ قهوه ای متمایل به سیاه با نقاط متعدد زرد و سفید روی سطح پوست آن تبدیل می شود. شکل میوه اغلب به صورت پهن، بیضی، بیضی، بیضی یا به توصیف می شود. به طور متوسط قطر میوه از 1 تا 4 سانتی متر و ارتفاع آن از 2 تا 5 سانتی متر متغیر است.

میوه Pyrus pashia زمانی که کمی پوسیدگی دارد بهتر است مصرف شود. از گلابی پاییزی کشت شده با داشتن بافت شنی تر جدا می شود. میوه کاملا رسیده عطر و طعم معقولی دارد و وقتی دم کرده شیرینی دارد و خوردن آن بسیار خوشایند است. برای بالغ شدن به دوره زمانی می تا دسامبر نیاز دارد. یک درخت بالغ در سال حدود 45 کیلوگرم میوه می دهد.

یک میوه حاوی تقریباً پنج دانه سیاه رنگ است. آنها اغلب به شکل گلابی پاییزی هستند و کوچک و سبک هستند. طول آنها تقریباً 7 میلی متر، عرض آن 2.5 میلی متر و وزن آنها حدود 21 میلی گرم است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.